روشهای کاهش الودگی های حاوی گوگرد از نفت خام و گاز طبیعی با هدف شیرین سازی 97 ص ورد

مطالب دیگر:
📚دانلود مقاله اثر آنتی اكسیدان های عسل📚تحقیق درباره هلال احمر📚تحقیق درباره هنرهاي سنتي📚دانلود مقاله اجرای سیستم HACCP در واحدهای پرورش مرغ گوشتی📚تحقیق درباره ورزش و سلامت 📚تحقیق درباره وظايف كارگردان 📚دانلود مقاله اجراي سيستم HACCP، راهي براي ارتقاء سطح كيفي توليد شير و بهداشت جامعه📚تحقیق درباره اصول سرپرستی📚دانلود مقاله ارتقاء فرهنگ و سواد تغذيه اي جامعه📚تحقیق درباره اصول طراحی فضاهای داخلی کتابخانه📚تحقیق درباره اصول و مباني مدل تعالي ( سرآمدي ) سازماني EFQM📚تحقیق درباره اضطراب📚تحقیق درباره اعتدال و ميانه روي و جهاد با نفس 📚دانلود مقاله استاندارد ميوه ها و سبزيها - زردآلو- آئين كار نگهداري درسردخانه (ازمرحله برداشت تانگهداري)📚دانلود مقاله استاندارد و کیفیت📚دانلود مقاله امنيت غذا و تغذيه📚دانلود مقاله آنتي اكسيدانها📚دانلود مقاله آنزیم 📚دانلود مقاله اهمیت و ارزش غذائی پیاز📚دانلود مقاله آئين كار پاستوريزاسيون غذاهاي با اسيديته بالا و غذاهاي اسيدي
تركيبات آلی گوگرددار بخش اعظم محتوای تركيبات گوگردی نفت خام را تشكيل می دهند . ميزان تركيبات آلی گوگرددار موجود در نفت خام ايران بين 0.25 تا 3.23 درصد وزنی تخمين زده شده است، لذا ايران از جمله كشورهايی است كه دارای بالاترين مقدار تركيبات آلی گوگرددار|خرید آنلاین فایل|اِکس ام|2087065|xmr
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با روشهای کاهش الودگی های حاوی گوگرد از نفت خام و گاز طبیعی با هدف شیرین سازی 97 ص ورد

تركيبات آلی گوگرددار بخش اعظم محتوای تركيبات گوگردی نفت خام را تشكيل می دهند. ميزان تركيبات آلی گوگرددار موجود در نفت خام ايران بين 0.25 تا 3.23 درصد وزنی تخمين زده شده است، لذا ايران از جمله كشورهايی است كه دارای بالاترين مقدار تركيبات آلی گوگرددار در ذخاير نفتی خود می باشد. احتراق مواد سوختنی حاصل از نفت خام مثل گازوئيل و بنزين موجب توليد و نشر اكسيدهای گوگردی شده كه باعث آلودگی محيط زيست و ايجاد باران های اسيدی و غيرفعال شدن كاتاليستهای شيميايی می شوند. همچنين باران های اسيدی موجب حل شدن مواد ساختمانی، سمی شدن درياچه ها و از بين رفتن جنگلها مي شود.

درصد گوگرد زیاد در اکثر فرآورده های نفتی مضر است و حذف یا تبدیل آن ها به مواد بی ضرر،یکی از کارهای مهم در پالایشگاه ها است. وجود ترکیبات گوگردی در بنزین مضر است زیرا گوگرد سبب خورندگی در قسمت های مختلف موتور می شود و مخصوصأ در زمستان به علت جمع شدن SO2 محلول در آب که در نتیجه ی احتراق به دست می آید و سبب خورندگی شدید میل لنگ می شود. به علاوه مرکاپتانهای محلول در مواد نفتی، مستقیمأ در مجاورت هوا موجب خورندگی مس و برنج می شود. مرکاپتانها هم چنین تأثیر نامطلوبی روی حساسیت سرب و ثبات رنگ فرآورده ها دارد. گوگرد آزاد در صورتی که وجود داشته باشد، خورنده است. گوگرد موجود در بنزین و دیگر سوخت ها نیز در اثر احتراق سبب آلودگی هوا و آزاد شدن گاز می شود. سولفور ها، دی سولفورها و تیوفن ها، کم تر خورنده هستند، اما موجب کم شدن عدد اکتان در مجاورت تترا اتیل سرب می شوند. قسمت اعظم H2S در موقع تقطیر نفت در درجه ی حرارت 400 و 330 درجه ی فارنهایت از نفت خارج می شود.گوگرد در نفت کوره نیز یافت می شود. مشخصه های بحرانی نفت کوره عبارتند از گرانروی و مقدار گوگرد.گوگرد بر روی سرب و کیفیت محصولات نفتی نیز اثر منفی دارد. گوگرد در مازوت ایجاد خورندگی شدید نموده و در روغن ها باعث کم شدن مقاومت در مقابل اکسید شدن می شود و در رسوبات سختی را به وجود می آورد.

حذف گوگرد و مشتقات آن از گاز طبیعی

سولفید هیدروژن بسیار سمی و نیز اسیدی است که میتواند باعث خوردگی در مخازن،خطوط لوله،دستگاه ها و کلیه قسمتهایی که با گاز در ارتباط هستند بشود.گازهای طبیعی شامل سولفید هیدروژن برای کاهش غلظت H2S تا کمتر از 4ppm فراوری میشوند.دی اکسید کربن همانند سولفید هیدروژن در حضورآاب محلولهای اسیدی تشکیل میدهد و بنا براین به عنوان گاز اسیدی خوانده میشود.CO2 سمی نیست و به مقدار H2S نیاز به کاهش مقدار آن نمیباشد.غلظتهای استاندارد CO2 معمولا از 1تا 2 درصد حجمی متغیر است.در این غلظتها خوردگی در قسمتهای درگیر با گاز در حد قابل قبول و ناچیز است. فرایند حذف گازهای اسیدی از گاز طبیعی شیرین سازی خوانده میشود. در ادامه قصد داریم به بررسی روشی های شیرین سازی گاز طبیعی بپردازیم.بعد از اینکه توضیح مختصری درباره برخی روشهای شیرین سازی گاز ارائه شد،روش غربال مولکولی به صورت گسترده توضیح داده و مقایسه ای بین این روشها و روش غربال مولکولی انجام میشود.

شرایط فرایند شیرین سازی:

یک فرایند شیرین سازی که قابلیت اجرای صنعتی را دارد و از نظر اقتصادی نیز به صرفه است باید دارای شرایطی باشد و نتایجی را حاصل کند که در اینجا به آنها اشاره میکنیم.

روشهای مختلف شیرین سازی و تصفیه گاز طبیعی

در نگاه اول به نظر میرسد که فرایند های زیادی برای این منظور وجود دارد. در واقع قابلیت های متفاوت این فرایند ها و دارا بودن شرایط عملیاتی متفاوت باعث کشف و توسعه روشهای شیرین سازی شده است. به طور کلی می توان عوامل موثر در انتخاب روش مناسب جهت شیرین سازی را به صورت زیر دسته بندی کرد: